Home » Göle Haberleri » Çardaklı Köyü Yayla Şenliğini Yaptı

Çardaklı Köyü Yayla Şenliğini Yaptı

Ardahan İli Göle İlçesi Çardaklı Köyü Yayla Şenliklerinin İlki Çardaklı Köyü Yaylasında yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirdi.

5 Temmuz 2011’de gerçekleştirilen geleneksel Çardaklı Yayla Şenliği’nin 2.si görkemli bir organizasyonla yapıldı. Çardaklı Köyü Dernek Başkanı, dernek yönetimi, köy muhtarı ve heyetinin misafirlerle ilgilenmesi şenliğe ayrı bir güzellik kattı.

Protokol Şenliğe tam puan verdi  

Yoğun ilginin gösterildiği şenliğe Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, Göle Kaymakamı Kemal Atasoy, Karakol Komutanı Yüzbaşı Faruk Şen, Eski Göle Belediye Başkanları; Mahmut Toprak, Ali Kılıç, İstanbul Ardahan Kültür Evi Dernek Başkanı Tuncar Dağ, İstanbul Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç, Göle Muhtarlar Dernek Başkanı Yunus Yılmaz, Almanya İslam Kültür Evi Dernek Başkanı Bahri Çiftçi, Serinçayır Dernek Başkanı Akif Dağ ve Şekki Dernek Başkanı Zeki Kılıç köy muhtarları ve ismini sayamadığımız siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri iş adamları, bin kişinin üzerinde Ardahan’lı Göle’li ve Çardak’lı köylüleri katıldı. Katılımcılar şenliğe tam puan verdi.

Gelecek yıl daha güçlü bir şenlik yapacağız

Göle ve Çardaklı köyünün 40 yıldır yoğun göç yaşadığını söyleyen Ardahan İli Göle İlçesi Çardaklı Köy Dernek Başkanı Menderes Maden; “40 yıl sonra baba ocağında bütün köylülerimizi buluşturmak için Çardaklı yayla şenliğini yaparak bu güzel buluşmaya gerçekleştirdik” dedi.

“Şenlik için yoğun çaba harcadık. Köylülerimizin de desteğiyle şenliğimizi bu yıl geleneksel hale getirdik” diyen Menderes Maden; “Geçen yıl camii anfisiyle yaptığımız şenlik ile şimdikinin farkını görüyorsunuz. Bu şenlikte farklı programlarla sizleri eğlendirmeyi planladık” dedi. “Seneye gurbetçilerimizin tamamını çağırarak yayla şenliğimizi daha renkli hale getireceğiz” diyen Maden, yaz tatillerini baba ocağında geçirmeleri için bütün köylüleri her yaz köye davet etti.

Çardaklı köyünün çocukları sevindi

Köyün çocuklarına başkan Menderes Maden ve Spordan Sorumlu Başkan Taner Kup tarafından futbol topları hediye edildi. İstanbul’da iş adamı olan Bayram Kayıkçı tarafından gönderilen 450 adet çocuk elbisesinin dağıtımı da yapıldı. Çocukların sevinci yüzlerinden okundu.

Festival Ve Şenlikler Göle’yi canlandırdı

Festivalin açılışını yapan Göle İlçe Kaymakamı Kemal Atasoy; “Festival ve şenlikler ilçemize büyük bir canlılık getirmiştir Bundan sonra yapılacak bütün festival ve şenliklere Kaymakamlık olarak gereken desteği sunacağız” dedi.

Çardaklı Gurbetle Sılayı buluşturmayı başardı

Daha sonar Mikrofona davet edilen Göle İlçe Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu; “Göle kaşar festivalinden sonra Ardahan ilçelerinde festival kültürü oluşmaya başladı. Gelinen süreçte ilçemizin iki belde ve  iki köyünde yayla şenliği yaparak gurbetle sılayı buluşturmayı başardık.  Çardaklı köyünün bu muhteşem buluşması bizi çok etkiledi, bundan sonra yapılacak bütün şenliklere Göle Belediyesi olarak gereken desteği sunacağız” dedi

Sanatçılar hele sen Göle’nin neyi gördün dedi

Sanatçılar Nesrin Güneş, Gökhan Bağır, Aşık Kemal Yıldız, Şekki Deneği’nin sponsorluğunu yaptığı halk müziği sanatçısı Muharrem Tatlı eşliğinde halaylar çekilerek bol bol eğlenildi.

Renkli simalar telgraf gönderdi

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle festivale katılamayan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu, Meclis Üyesi Efrail Çiftçi, Av. Sema Kılıç, İzmir AKP Yöneticisi Gökhan Yıldırım, Siyasal Birikim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Küpeli, işadamı Zafer Askeroğlu, Metin Toprak birer telgraf göndererek şenliği kutladılar.

İkramda ise kusur yoktu

Kesilen kısır ineğin lezzetli eti konuklara ve festivale katılan köylülere ikram edildi. Havanın sıcak olmasına rağmen ortamın müsait olması eğlencenin dozunu arttırdı.

Dernek Başkanı ve yönetimi misafirlere, muhtar ve köylülere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Resul Bozkurt sunumuyla renk kattı

Çardaklı Yayla Şenliği’nin sunumunu yapan Doğuş Düğün Salonu sahibi ve köyün renkli siması Resul Bozkurt yorumlarıyla ve sunumuyla şenliğe renk kattı.

Ozan Umut’un Çardak’lı şiiriyle heyecanlanan şenlik davul zurna eşliğinde saat 19.00’a kadar devam etti.

Şenliğin kapanışını yapan Çardaklı Köyü Dernek Başkanı Menderes Maden; “Seneye aynı tarihte yayla şenliğimizi yapacağız. Türkiye’nin çeşitli yerlerine göç etmiş bütün köylülerimizi 3. geleneksel Çardaklı yayla şenliğimize bekliyoruz” dedi.

TEŞEKKÜRLER

2.Geleneksel Çardaklı Yayla Şenliği’mizi renklendirmek için Telgraf gönderen; Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı, Gürbüz Süleymanoğlu’na, Meclis Üyesi Efrail Çiftçi’ye, Av. Sema Kılıç’a, İzmir AKP yöneticisi Gökhan Yıldırım’a, Siyasal Birikim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Küpeli’ye, işadamı Zafer Askeroğlu’a, Metin Toprak’a,

Bizzat katılan; Göle Belediye Başkan’ı Sabri Muratoğlu’a, Göle Kaymakamı Kemal Atasoy’a, Karakol Komutanı Yüzbaşı Faruk Şen’e, Göle Eski Belediye Başkanı Mahmut Toprak’a, Göle Eski Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, İstanbul Ardahan Kültür Evi Dernek Başkanı Tuncar Dağ’a, İstanbul Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç’a, Göle Muhtarlar Dernek Başkanı Yunus Yılmaz’a, Almanya İslam Kültür Evi Dernek Başkanı Bahri Çiftçi’ye, Serinçayır, Dernek Başkanı Akif Dağ’a, Şekki Dernek Zeki Kılıç’a ismini sayamadığımız siyasi parti temsilcilerine, köy muhtarlarına, sivil toplum örgütlerine, iş adamlarına,

Festivalin yapılmasında maddi manevi destek sunan köyümüzün işadamlarından; Erdal Toprak’a, Yakup Kup’a, Bursa KAI dernekler federasyonu Onursal Başkanı Dursun Karakoça’a, Metin Çiftçi’ye, Zeki Almas’a, Gülçin Davşan’a, Ergün Kayıkçı’ya, Rasim Bakır, Abuzer Yılmaz’a, İsmail Kılıç’a, Bülent Kaya’ya, Önder Kaya’ya, İs Aydın’a, Talat Taşdemir’e, Onur Adın’a, Sadrettin Kayıkçı’ya, Adem Topnak’a, Adem Maden’e, ve ismini unuttuğum bütün iş adamı ve köylülerime,

Şenliğimizi renklendiren; halk müziği sanatçısı ve köyümüzün yükselen değeri Nesrin Güneş’e, halk müziği sanatçısı Gökhan Bağır’a, Aşık Kemal Yıldız’a, Şekki Deneği’nin sponsorluğunu yaptığı halk müzik sanatçısı Muharrem Tatlı’ya ve festivalimizin yapılmasında önemli katılım sağlayan Arahan’lı Göle’li ve Çardak’lı köylerimize teşekkür ederiz.

Ardahan İli Göle İlçesi Çardaklı Köyü Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkanı Menderes Maden

Toplam Okuma Sayısı : 1989 Bu Gün Okuma Sayısı : 0Yorum Yazın

© 2011 ARDAHAN AKTÜEL · RSS · Güncel ardahan haberleri · zayıflama ilaçları