Home » Ardahan Gündem » Geleneksel 7. Hoçvan Yayla Şenliği 2011

Geleneksel 7. Hoçvan Yayla Şenliği 2011

Bu yıl 7’incisi ve 1-2-3 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Geleneksel 7. Hoçvan Yayla Şenliği TRT Şeş ve Hayat TV tarafından izlenip yayınlanacak.   Hoçvan Federasyonu (Hoç-Fed) kurulduğu günden beri geleneksel hale getirdiği Hoçvan Yayla… şenliği bu yıl yedincisi gerçekleşecek.

Gerçekleştirilmesi planlanan Geleneksel 7. Hoçvan Yayla şenliği her yıl olduğu gibi bu yılda Çalabaş yaylasında gerçekleştirileceği bildirildi.   21 pare Hoçvan halkı ve özellikle federasyona henüz dâhil olmayan dernek yetkililerinin daha şimdiden şenlikle ilgili olmalarına bakılırsa bu yıl katılım oldukça yoğun olacağa benzer.   Kürt halk müziği sanatçısı İbrahim Rojhilat’ın katılacağı Geleneksel 7. Hoçvan Yayla Şenliği bu yapılan görüşmeler sonucu TRT Şeş ve Hayat TV tarafından da izlenip yayınlanacağı bildirildi.

-Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak gerçekleşecek festival süresince her köyden iki ya da üç çocuğun gerçekleşecek sünnet programında çocukların sünnet kıyafetleri ilgili köy heyeti tarafından karşılanacağı bildirildi.   -Gerçekleşecek Festivalin bir diğer özelliği Hoçvanın Ekolojik Çeçil Peynir’inin tanıtımı amaçlanan bir yarışma gerçekleşecek.

Katılımcılara ödül verilecek. Hoçvan Şenliğinin bitimine doğru gerçekleşecek konserle final gerçekleşmiş olacak.   Geleneksel 7 Hoçvan Yayla Şenliği’ne bölge Milletvekillerimizi, Yetkili mülki amirlerimizi, Belediye Başkanlarımızı, Bilim adamlarımız, Bürokratlarımızı ve siz değerli halkımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Ardahan İli Hoçvan Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Adına Başkan Güven YILMAZ PROGRAM: 1. Gün: Panel ve Futbol Turnuvası 2. Gün: Sünnet Töreni, Futbol Turnuvası ve Müzik Şöleni 3. Gün: Protokol, Futbol Turnuvası Finali Maçı, Penirê Çiçal Yarışması, Konser ve Final Tarih: 1-2-3 Temmuz 2011

Toplam Okuma Sayısı : 1321 Bu Gün Okuma Sayısı : 1Yorum Yazın

© 2011 ARDAHAN AKTÜEL · RSS · Güncel ardahan haberleri · zayıflama ilaçları